Warsztaty

Warsztaty

warsztaty dla rodzin z dziećmi, warsztaty dla rodziców, warsztaty małżeńskie

Stowarzyszenie Rozwoju Rodziny Familiaris Consortio proponuje warsztaty dla rodzin z dziećmi, warsztaty dla rodziców oraz warsztaty małżeńskie.

„Rodzina – nasza pasja”

To cykl spotkań o tematyce rodzinnej. W programie każdego spotkania jest konferencja prowadzona przez zaproszonego gościa oraz panel dyskusyjny, podczas którego będzie możliwość zadawania pytań i rozmowy z prelegentem.

Drugie nasze spotkanie będzie poświęcone tematyce małżeńskiej, a konkretnie: jak wykorzystać nasze temperamenty, aby rozwijać swoją relację, jakie możliwości dają nam temperamenty, jak zrozumieć wzajemne reakcje bez niepotrzebnych zranień. Temperamenty to temat rzeka, pozornie dość oczywisty, ale jeśliby go bardziej zgłębić, okazuje się, że jeszcze wiele może nas zaskoczyć 😉
Tym razem prelegentem będzie Dagmara Czernik, pedagog rodzinny, w naszym stowarzyszeniu prowadziła już m.in. cykl „Nasz czas – nasz skarb” , a także inne warsztaty o tematyce rodzinnej. Współpracuje również z naszym poprzednim gościem w PsychoLogo, gdzie prowadzi konsultacje.
Tak, jak w poprzednim naszym spotkaniu nie pobieramy żadnej narzuconej ceny za udział w spotkaniu, nasi goście sami decydują w jakim stopniu wspierają organizację cyklu.

Zapraszamy!

08.06.2018r (piątek) godz.: 17:30                  CUS Piekary Śląskie, ul Żwirki 23            koszt: dobrowolna darowizna

plakat-rodzina-nasza-pasja

 

Pierwsze spotkanie z cyklu „Rodzina – nasza pasja” dotyczyć będzie uczuć dziecka – jak je zrozumieć i mądrze kształtować. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie Angelika Kaźmierczak – psycholog, logopeda, właściciel gabinetu PsychoLogo – cieszącego się coraz większym zaufaniem rodziców. Angelika prowadzi m.in. liczne warsztaty, webinaria dla rodziców i nie tylko, a także konsultacje logopedyczne i psychologiczne. Z pewnością będzie to spotkanie na najwyższym poziomie!

Zapraszamy!

plakat-rodzina-nasza-pasja-v6

Zapisy

17.02.2018r (sobota) godz.: 15:30                  Aula AZS w Piekarach Śl., ul. Gimnazjalna 24            koszt: dobrowolna darowizna

 


„Nasz czas – nasz skarb”

To nasz nowy projekt, dedykowany szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi (w wieku 1-3 r.ż.). Jest to program w pełni BEZPŁATNY, który obejmuje:

  • cykl 3 warsztatów dla rodziców z dziećmi, podczas których proponowane są kreatywne sposoby spędzania czasu wolnego z dzieckiem, ogólnorozwojowe zabawy, podczas których rodzice uczą się jak w prosty sposób rozwijać potencjał dziecka, nie zabraknie również czasu na pogłębianie relacji wzajemnej rodziców;
  • poradnictwo małżeńskie i rodzinne;
  • uczestnictwo w grupie dyskusyjnej, w której rodzice mają możliwość wymieniać się informacjami, ciekawostkami, doświadczeniem.

Terminy warsztatów:

16.09.2017   07.10.2017   28.10.2017

Miejsce: Akademicki Zespół Szkół w Piekarach Śl. ul. Gimnazjalna 24

Masz pytanie? Zadzwoń do nas lub napisz maila:

tel.:886 430 395                   e-mail: kontakt@familiaris.org.pl

Zapisy on-line

Projekt został dofinansowany przez:baner

 


Proponujemy również autorskie warsztaty dla rodzin. Innowacją w tym zakresie jest program, przygotowany przez zespół psychologów oraz psychoterapeutów, zakładający wspólną zabawę rodziców i dzieci.
W trakcie zajęć rodzina ma szansę lepiej się poznać i porozmawiać na tematy pomijane w natłoku codziennych spraw. Każdy warsztat oferuje, zarówno rodzicom jak i dzieciom, narzędzia pomocne w kształtowaniu więzi. Jednym z głównych zadań prowadzących jest zapewnienie każdej rodzinie indywidualnych warunków pracy, gdzie priorytetem są relacje wewnątrz rodziny. Dodatkowym atutem jest możliwość wymiany doświadczenia z członkami innych rodzin, obecnych na spotkaniu.

Terminy warsztatów na rok 2017: nabór został zakończony