Kim jesteśmy?

  • zespołem specjalistów różnych dziedzin, pracujących na rzecz wspierania rozwoju rodziny,
  • grupą przyjaciół zaangażowanych w działalność prorodzinną,
  • ludźmi, którym zależy na jakości polskich rodzin.

 

Nasz zespół:

Spora część członków stowarzyszenia formuje się w Domowym Kościele, są wśród nas również liderzy innych wspólnot, projektów, rozpoznawalnych na terenie Śląska i nie tylko. Stowarzyszenie Rozwoju Rodziny Familiaris Consortio łączy w sobie osoby, które od wielu lat pracują z rodzinami, poprzez takie inicjatywy jak: Kursy Alfa, Przed Nami Małżeństwo, Obdarowani, czy Fundacja Crown. Naszym bogactwem jest różnorodność doświadczenia, chęć podzielenia się nim, co pozwala nam zaproponować urozmaiconą ofertę małżeństwom i rodzinom. Nasi ludzie, to także specjaliści różnych dziedzin, m.in.: psycholodzy, pedagodzy, położne, terapeuci, doradcy życia rodzinnego, którzy dbają o merytoryczną poprawność naszych inicjatyw. Wszystkich nas łączy miłość do Boga i człowieka, a także troska o rodzinę, która jest naszym największym skarbem.

Nasza misja i cel:

Naszą misją jest wspieranie rozwoju rodziny. Pragniemy stworzyć miejsce, w którym każda rodzina będzie mogła odkryć swoją wartość i umocnić się we wzajemnej miłości. Naszym celem jest promowanie pozytywnego spojrzenia na rodzinę i małżeństwo, pomnażając skarby ukryte w każdym z nich. Chcemy zaproponować narzędzia, które pomogą małżonkom odeprzeć współczesne zagrożenia, rozwijać więzi i oprzeć relacje rodzinne na trwałych fundamentach. Proponując zdrowy, radosny i twórczy styl życia, chcemy pokazać, że silne i szczęśliwe rodziny są naszym największym skarbem, a Pan Bóg podpowiada nam, jak ten skarb pielęgnować. Opieramy swoją misję o naukę Kościoła Katolickiego, zawartą w sposób szczególny w dokumencie „Familiaris Consortio” (W trosce o rodzinę) z roku 1981, którego autorem jest
św. Jan Paweł II. Wszelkie działania Stowarzyszenia chcemy podejmować w zgodzie ze światopoglądem oraz ideami zawartymi w tym dokumencie.